Територіальним громадам передали землі державної власності

31 січня 2018 1568 0
Уряд передав об’єднаним територіальним громадам державні землі
Kurkul.comУряд передав об’єднаним територіальним громадам державні землі

Згідно з розпорядженням уряду від 31 січня 2018 р. Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до кінця року. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів, повідомляє Agropolit.com.

«Як я й обіцяв, земля буде передана об’єднаним громадам. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення (по землям у межах об’єднаних громад, ‒ Авт.). Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами без згоди ОТГ. За це буде чітка кримінальна відповідальність — викинемо з кабінету», — попередив Володимир Гройсман.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тис. га землі.

За словами посадовця, алгоритм передачі передбачає чотири етапи:

  • ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру;
  • Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані в користування;
  • Реєстрація проінвентаризованих ділянок у державному кадастрі;
  • Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Для підтримки процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.

«Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, уже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити», — розповів Максим Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за вийнятком випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Виконано за допомогою Disqus