Найчастіше фальсифікують молочну продукцію — думка

1 лютого 2018 151 0
Найчастіше фальсифікують молочну продукцію — думка
pexels.com

Проблема фальсифікованої молочної продукції в Україні існує вже не перший рік. Окремі представники бізнесу випускають псевдомолочну продукцію зі 100% присутністю жирів немолочного походження. Про це розповів глава правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація захисту прав споживачів «Споживча довіра» Максим Гончар, передає УНН.

«Наша асоціація здійснює моніторинг молочних продуктів і, зокрема, вершкового масла з 2013 р. З плином часу, і з введенням мораторію на перевірки бізнесу у 2014 р., обсяги фальсифікації молочної продукції зростають. І якщо раніше фальсифікували вершкове масло на 20-30 %, то зараз є випадки, коли продукція на 100 % наповнена жирами немолочного походження», — розповів він. 

Експерт додав, що чинне законодавство України забороняє використання жирів немолочного походження у молочних продуктах. Проте, це не створює перешкод для недобросовісного бізнесу — українські прилавки переповнені молочним фальсифікатом. 

«За деякою інформацією, до нас ввозять технічну пальмову олію, яка призначена для змащення обладнання, котре стоїть на заводах. Маємо ще й такі дані — до нас через кіпрські та інші компанії, не напряму, заїхало у 10 разів більше пальмової олії, аніж в Україні існує обладнання, яке потрібно змащувати. Погіршує ситуацію і той факт, що акредитовані в Україні лабораторії будь-якої форми власності не в змозі виявити, яка саме пальмова олія використовується у тих чи інших виробах», — зазначив Максим Гончар.

На сьогодні основними імпортерами української молочної продукції є Грузія, країни близького Сходу та Корея.

«Це не країни ЄС, бо аби туди поставити продукцію — потрібно отримати єврономер. Простіше кажучи — до ЄС потрібно поставляти дійсно якісну продукцію. І якщо когось зловлять на фальсифікаті — це буде великий скандал, як політичний так і економічний», — зазначив він.

Тим часом Україна продовжує нарощувати експорт вершкового масла та імпорт пальмової олії одночасно. За рік експорт українського вершкового масла за кордон зріс у 2,5 рази. А імпорт пальмової олії в Україну за останні 7 сезонів досяг рекордного максимуму — близько 78 тис. т.

Народний депутат Сергій Тригубенко вважає, що така тенденція може свідчити про певну дискримінацію українського споживача з боку вітчизняних виробників-молочників.

Виконано за допомогою Disqus