Українські аграрії майже не користуються лізингом

14 лютого 2018 372 0
Сільгосптехніка в полі
Kurkul.comСільгосптехніка в полі

Українські аграрії майже не користуються такою фінансовою послугою, як лізинг. Лише 0,2 % сільгосптехніки, що є в наявності, перебуває в лізингу. З приблизно 2 млн одиниць тракторів, комбайнів, сіялок, культиваторів та іншої сільгосптехніки, яку готують до виходу в поле в цьому сезоні, лише біля 4 тис. агрегатів придбаних по лізинговій схемі. Про це повідомляє agroday.com.ua.

Згідно з інформацією Нацкомфінпослуг, загальна вартість діючих лізингових договорів станом на 30.09.2017р становила 24,1 млрд грн, з яких лише 6,5 млрд грн припадає на сільське господарство (тобто всього $0,24 млрд за офіційним курсом валют на звітну дату).

За оцінками експертів, поштовхом для розвитку лізингу в сільському господарстві, могло б стати прийняття закону «Про фінансовий лізинг» у новій редакції (законопроект № 6395). Але цей проект Верховна Рада досі не розглянула, хоча зареєстрований він ще 19 квітня 2017 р., а профільним комітетом парламенту був рекомендований 5 вересня до розгляду та прийняття в першому читанні за основу.

Виконано за допомогою Disqus