Польські виробники яєць бояться конкуренції з боку України на ринках ЄС

23 лютого 2018 241 0
Польські виробники яєць бояться конкуренції з боку України на ринках ЄС
pixabay.comПольські виробники яєць бояться конкуренції з боку України на ринках ЄС

Польські виробники яєць бояться зростання конкуренції з боку українських виробників і готуються до «серйозних наслідків» для польських експортерів яєць на ринки країн ЄС. Про це заявили в польській Національній палаті виробників м’яса птиці та кормів (KIPDiP), повідомляє Укрінформ.

Приводом для занепокоєння поляків став вихід на європейський ринок із березня цього року українського виробника яєць і сухих яєчних продуктів «Авангард» (Avangardco). Компанія зможе експортувати до ЄС яйця класу «А» з 28 лютого, а перші партії потраплять на європейські ринки з березня.

«На думку KIPDiP, рішення Єврокомісії про допуск Avangardco на ринки ЄС матиме дуже серйозні наслідки для польських виробників яєць. Слід очікувати загострення експортної конкуренції і значного погіршення рентабельності експорту яєць із Польщі»,- заявили в KIPDiP.

Польська палата наголошує, що частка імпорту яєць та продуктів переробки з України до ЄС систематично зростає: на кінець 2014 р. вона становила 4 %, а у 2016 р. — 50 %.

Виконано за допомогою Disqus