Кабмін обіцяє мінімізувати нелегальний імпорт російських добрив

3 березня 2018 213 0
Карбамід
Kurkul.comКарбамід

Уряд України має намір мінімізувати нелегальний імпорт в країну російських мінеральних добрив, щодо яких минулого року були вжиті антидемпінгові мита. Уряд розширить переліків кодів продукції, до якої застосовуються обмежувальні заходи. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, пише SuperAgronom.com.

«Ми розуміємо, що термін закінчується 18 квітня тих заходів, які ми застосували. Коди ми будемо змінювати, розширювати, щоб мінімізувати надходження нелегальних добрив», — сказав віце-прем'єр.

За його словами, російські добрива могли нелегально поставлятися з території інших країн СНД.

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що майбутнє рішення має захистити національних виробників і при цьому не допустити монополізації ринку всередині країни.

Нагадаємо, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі в травні минулого року прийняла рішення про поновлення антидемпінгового мита на імпорт в Україну деяких азотних добрив російського виробництва у рамках захисту власного виробника і зниження залежності українських аграріїв від поставок хімпродукції.

У травні 2009 р. Україна ввела терміном на 5 років антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри з РФ в розмірі 11,91 %, за винятком компаній «Дорогобуж» і Мінерально-хімічної компанії «Єврохім», які співпрацювали з Міністерством економіки. Для них мита були визначені на рівні 9,76 % і 10,78 % відповідно.

У 2014 р. Україна в рамках проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри з Росії ухвалила рішення про підвищення мита для російських постачальників до 36,03 %, продовживши строк дії спецмит ще на 5 років.

Виконано за допомогою Disqus