Пасічники за зиму втратили 20 % бджіл

7 березня 2018 1001 0
Пасічники за зиму втратили 20 % бджіл
Kurkul.com

Затяжна зима негативно впливає на зимівлю бджіл. На сьогодні багато бджолярів мають втрати до 20% комах. Про це повідомив голова правління «Миколаївське міське товариство бджолярів» Андрій Галдін. Передає agro-yug.com.ua.

За його словами, багато бджолярів розраховували на звичайну зиму і забезпечили вулики звичайною «запаскою», яка становить 20 кг. Але затяжна осінь спричинила швидке поїдання кормів.

«Зараз ми спостерігаємо затяжну зиму. В кінці зими бджоли зазвичай починають вирощувати розплід. Через ці морози бджоли змушені розплід інтенсивно розігрівати, бо понизилася навколишня температура. Обігріваючи розплід бджоли вживають корм. Тому існує великий ризик того, що бджоли вийдуть ослабленими із зими та з мінімальними запасами корму», — розповідає експерт.

За словами експерта, від кількості бджіл, які вийдуть із зими, залежить і кількість запилювачів. Якщо не поповнювати їх запаси із західних регіонів, то через недостатнє опилення урожаю буде менше.

Він додав, що пасічники сподіваються на те, що коли відступить зима одразу наступить тепло та бджолосім’ї будуть інтенсивно розмножуватися та нарощувати сили до медозбору.

Виконано за допомогою Disqus