У господарствах Херсонщини недорахувалися 23 тис голів худоби

20 березня 2018 134 0
У господарствах Херсонщини недорахувалися 23 тис голів худоби
Kurkul.comУ господарствах Херсонщини недорахувалися 23 тис голів худоби

У ході інвентаризації живності в приватних господарствах 584 населених пунктів Херсонщини фахівці Головного управління Держспоживслужби України недорахувалися 23468 голів ВРХ. Про це повідомляє nk-online.tv.

«У єдиному реєстрі Агентства з ідентифікації й реєстрації тварин у нас числиться 58893 голів ВРХ. Однак інвентаризація показала, що майже половини поголів’я немає в наявності. І тваринники всупереч вимогам законодавства не повідомили агентству, куди поділися корови й бички — чи то їх продали, то чи забили на м’ясо, то вони загинули від якихось небезпечних захворювань. Так що «зниклу» худобу тепер буде внесено в так званий сірий список», — повідомив начальник управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини ГУ Держспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський.

Результати інвентаризації ставлять під сумнів і об’єктивність офіційної статистики. За даними Головного управління статистики Херсонщини, за минулий рік в області поголів’я ВРХ скоротилося всього на 3 %, а виробництво молока впало на 0,9%. Однак, якщо виходити з реального стану справ, мова може йти не про три, а про 40% вирізання дійного стада по всій області. Адже інвентаризацією за два місяці нинішнього року не встигли охопити ще 52 населених пункти, і там картина може бути схожою — якщо не гіршою.

Крім того, у селянських хлівах учасники інвентаризації виявили ще 2839 голів ВРХ, які взагалі не проходили процедуру ідентифікації — в офіційній звітності їх як би й не існувало. Такий перехід «в підпілля» істотно ускладнює і ветеринарний контроль та легалізацію виробництва і збуту молока і м’яса.

Вихід дрібних ферм із «тіні» можливий лише з появою реальних стимулів для них. Таким стимулом експерти бачать відновлення дотацій для тваринників із державного бюджету.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

66%