Аграрний консультант розповів, скільки працівників має бути у господарстві

20 березня 2018 777 0
На підприємстві має бути директор з виробництва
Kurkul.comНа підприємстві має бути директор з виробництва

Чим більше гектарів у підприємства, тим більше обов’язків доводиться делегувати іншим людям. Це директор підприємства, інженери, агрономи та звісно, бухгалтерія. Про це повідомив консультант агрономічних служб Михайло Микитюк в ексклюзивному інтерв'ю Kurkul.com.

За його словами, якщо підприємство на 3-8 тис. га, то у підпорядкуванні має бути два-три фахівці, що закривають основні питання виробництва — інженерії та агрономії. Це без врахування адміністративно-фінансового блоку, який досить важливий.

«Чим далі ти йдеш у гектари, тим більше питань потрібно делегувати. Кількість працівників збільшується. У тебе з'являється директор підприємства, хоча, звичайно, ним може бути сам власник. З'являються головний інженер і головний агроном», — розповідає Михайло Микитюк.

На підприємстві має бути директор з виробництва.

«Це досить нова посада, яка з’явилася на вимогу часу. У житті це умовно поліпшена версія обов'язків головного агронома, головного інженера або навіть фінансового директора. Основне його завдання — організація роботи виробничих служб підприємства. Підрозділи в підпорядкуванні: агрономічна, інженерна, складська служби, логістика, бухгалтерія (оперативний облік), елеваторне господарство (якщо воно не виведене в окремий підрозділ) та постачання (ТМЦ, паливо, запчастини, будматеріали)», — продовжує консультант.

За його словами, агрономічну службу мають представляти головний та лінійний агрономи.

«У залежності від специфіки роботи підприємства, агрономічна служба може бути доповнена агрономом із наукової роботи, агрономом-овочівником, агрономом-насіннєводом», — розповів Михайло Микитюк.

Він зазначив, що на 2-3 тис. га у підприємстві має бути один агроном.

Виконано за допомогою Disqus