Через високі ціни на добрива торік фермери втратили 32 млрд грн

23 березня 2018 180 0
Через високі ціни на добрива торік фермери втратили 32 млрд грн
rowland98.comЧерез високі ціни на добрива торік фермери втратили 32 млрд грн

За словами завідуючої відділу земельних відносин Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольги Ходаківської, оцінка потенційних втрат врожаю через надвисокі ціни на мінеральні добрива становить 32 млрд грн щодо всіх категорій господарств. Щодо сільськогосподарських підприємств — понад 23 млрд грн. Про це повідомляє УНН.

«Втрати аграріїв через інші проблеми з мінеральними добривами (невчасні поставки, неякісні мінеральні добрива тощо), у цілому є вищими. За мінімальними оцінками по всіх категоріях господарств втрати врожаю становлять понад 40 млрд грн, у тому числі по сільськогосподарських підприємствах — орієнтовно 30 млрд грн», — розповіла Ольга Ходаківська.

Також вона додала, що обсяги недоотриманого прибутку за всіма категоріями господарств через ціновий фактор (завищення цін на мінеральні добрива, у тому числі азотної групи) становлять близько 18 млрд грн, у тому числі стосовно сільськогосподарських підприємств — 12,5 млрд грн.

Ольга Ходаківська підкреслила, що через таку ситуацію, економіка України втратила понад 2,5 млрд грн надходжень до Державного бюджету, 52 млн грн у формі ПДФО, орієнтовно 30 тис. сезонних робочих місць та близько 63 млн грн єдиного соціального внеску.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%