В Україні зафіксовано 41 випадок африканської чуми

27 березня 2018 80 0
Ймовірність потрапляння вірусу в свійський сектор знизилась, проте рівень загрози і надалі залишається високим
Kurkul.comЙмовірність потрапляння вірусу в свійський сектор знизилась, проте рівень загрози і надалі залишається високим

Від початку року в Україні зареєстровано 41 випадок африканської чуми свиней (АЧС). За словами голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, середня кількість захворювань серед свійських свиней зменшилась. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Володимир Лапа стверджує, що ймовірність потрапляння вірусу в свійський сектор знизилась, проте рівень загрози і надалі залишається високим.

«У 2018 р. всього було зафіксовано 41 випадок африканської чуми: 14 – домашні свині, 4 інфіковані об’єкти, інші — дика фауна. Зменшилась кількість захворювань серед свійських свиней. Це — велика профілактична робота і власний досвід. Люди не сприймали загрозу так серйозно, поки не зіштовхнулися з нею... Завдяки активному моніторингу вдалося збільшити кількість виявлених спалахів африканки в дикій фауні. Чим більше виявляємо вірус в дикій фауні, тим менша ймовірність потрапляння в свійський сектор. Тому статистика захворювань зменшилась, але рівень загрози залишається надзвичайно високим», — повідомив він.

Також, за словами Володимира Лапи, готується документ про збільшення штрафу за поширення вірусу. Наразі штраф складає 170 грн.

Виконано за допомогою Disqus