Неповернення ПДВ загрожує виробникам втратою 16 млрд грн

28 березня 2018 106 0
Аграрії можуть втрати 16 млрд грн
osbb-inform.com.uaАграрії можуть втрати 16 млрд грн

Неповернення ПДВ означає втрати 14-16 млрд грн  для виробників (при відміні експортного ПДВ на технічні та олійні). Про це повідомив депутат «Самопочзмочі» Іван Мірошніченко в інтерв’ю Latifundist.com.

За його словами, саме це стало причиною перекриття доріг аграріями.

«Адже перспектива втрачати на кожній тонні значні кошти та фактично віддавати їх у руки кільком потужним переробникам — це злочин. Їх власники зможуть закуповувати сировину дешевше, тобто збільшать свої прибутки, а заплатить за це малий аграрій, той фермер, якого держава зібралася сьогодні підтримати», — розповів Іван Мірошніченко.

Він додав, щ відбувся банальний перерозподіл прибутків між учасниками ринку.

«Ніхто не проти підтримати переробну галузь. Але давайте будемо чесними по відношенню до всіх. Так, в Україні діє експортне мито на насіння соняшника: воно зменшилося за умовами СОТ з 17% до 10%. А переробники соняшника хотіли окрім цих 10% страхування отримати ще 20% ПДВ собі до кишені. Не вийшло. Підтримка і для них має бути, але не за рахунок збитків для інших аграріїв», — зазначив депутат.

Він наголосив, що коли йдеться про підтримку АПК, варто пам’ятати про два моменти: перший — професіоналізм та етичність, другий — економічний.

 

 

 

Виконано за допомогою Disqus