Малі виробники мають налагоджувати систему HACCP — думка

3 квітня 2018 89 0
Малі підприємства мають запровадити НАССР до 20 вересня 2019 р.
Kurkul.comМалі підприємства мають запровадити НАССР до 20 вересня 2019 р.

В Україні триває поетапне впровадження системи аналізу небезпек і критичних точок контролю (НАССР) на підприємствах з виробництва харчових продуктів. Про це розказав заступник голови правління Союзу споживачів України Олег Цільвік в інтерв’ю УНН.

«Підприємства із низьким ступенем ризику мають налагоджувати систему, але проходити її оцінку поки що не обов'язково. Мова про магазинчики, невеликих виробників, які продають продукцію із малим ступенем ризику. Наприклад — запаковане печиво. Йдеться про продаж продукції, де ризики занести ззовні небезпеку для споживача невеликі», — розказав він.

Олег Цильвік зазначив, що процес впровадження НАССР, як і процес отримання сертифікату, достатньо дорогий.

«Це досить велике фінансове навантаження. Вартість сертифікату залежить від конкретного підприємства. Для невеличкого ФОПу це може бути 20 — 30 тис. грн, для великого підприємства, де працюють понад 100 чоловік — це може бути досить «кусюча" ціна», — пояснив він.

Нагадаємо, згідно рішення Мінагрополітики, до 20 вересня 2019 р. всі малі підприємства, що провадять діяльність з харчовими продуктами мають запровадити систему НАССР.

Виконано за допомогою Disqus