Згідно нового закону, перевіряти підприємства будуть без попередження

4 квітня 2018 1262 0
Держслужбовці більше не зобов’язані повідомляти про перевірку
Kurkul.comДержслужбовці більше не зобов’язані повідомляти про перевірку

4 квітня набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042)». Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Згідно даного закону, контролюючі органи зможуть перевіряти підприємства без попередження власника. Періодичність таких перевірок буде залежати від ступеню ризику для життя і здоров’я працівників. Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал.

За новим законом, інспектори проводитимуть перевірки згідно уніфікованих актів перевірки. Документи міститимуть вичерпну кількість питань для перевірки і будуть публічними. Також інформація про підприємство, на якому виявлена небезпечна продукція будуть публікуватися на сайті Держпродспоживслужби.

Штрафи для порушників також будуть збільшені. Наприклад, за виробництво або зберігання продуктів чи кормів без отримання експлуатаційного дозволу — штраф 111 690 грн для юридичних осіб, 74460 грн — для фізичних осіб.

При виявленні фактів, що загрожують життю чи здоров’ю людини, інспектор може призупинити роботу підприємства строком до 10 днів. Перевірятися можуть не лише виробничі підприємства, а й склади та магазини. Закон також дозволяє відеофіксацію перевірки, як власником так й інспектором.

Виконано за допомогою Disqus