Держпродспоживслужба перевірятиме бізнес на відповідність нормам НАССР з вересня

1 серпня 2017 764 0
Продукція і логотип НАССР
haccptraining.blogspot.comПродукція і логотип НАССР

Із 20 вересян можуть розпочатися перевірки підприємств харчової галузі щодо дотримання норм системи НАССР, пише AgroPolit.com.

Держпродспоживслужба повідомляє виробників харчових продуктів, що з 20 вересня 2017 р. можуть бути запроваджені перевірки щодо дотримання статей 20 та 21 закону України «Про основні принципи і вимоги до безпечності та якості харчових продуктів.

У разі невиконання вимог покаранням для порушників будуть штрафи. 

За результатами перевірок порушників можуть оштрафувати: юросіб — у розмірі 30-75 мінімальних заробітних плат (73,6 тис.-96 тис. грн); фізичних осіб-підприємців — від 3-15 мінімальних заробітних плат (25,6 тис.-48 тис. грн). Також можуть зупинити роботу потужності.

«Перевірки обіцяють проводити планово. Кого  перевірятимуть, обіцяють у Держпродспоживслужбі, внесуть до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Вона автоматично визначатиме підприємства, які підлягають комплексним плановим перевіркам», — пише видання.

Варто зауважити, що отримання сертифікату НАССР не є обов’язковим.

Як сказано в повідомленні, сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), не є обов’язковою. Водночас перевірка дотримання вимог буде проводитися після затвердження форми акта, складеного за результатами державного аудиту щодо додержання операторами ринку вимог законодавства стосовно постійно діючих процедур.

Виконано за допомогою Disqus