Держпродспоживслужба перевірятиме бізнес на відповідність нормам НАССР з вересня

760
0
Продукція і логотип НАССР
haccptraining.blogspot.comПродукція і логотип НАССР

Із 20 вересян можуть розпочатися перевірки підприємств харчової галузі щодо дотримання норм системи НАССР, пише AgroPolit.com.

Держпродспоживслужба повідомляє виробників харчових продуктів, що з 20 вересня 2017 р. можуть бути запроваджені перевірки щодо дотримання статей 20 та 21 закону України «Про основні принципи і вимоги до безпечності та якості харчових продуктів.

У разі невиконання вимог покаранням для порушників будуть штрафи. 

За результатами перевірок порушників можуть оштрафувати: юросіб — у розмірі 30-75 мінімальних заробітних плат (73,6 тис.-96 тис. грн); фізичних осіб-підприємців — від 3-15 мінімальних заробітних плат (25,6 тис.-48 тис. грн). Також можуть зупинити роботу потужності.

«Перевірки обіцяють проводити планово. Кого  перевірятимуть, обіцяють у Держпродспоживслужбі, внесуть до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Вона автоматично визначатиме підприємства, які підлягають комплексним плановим перевіркам», — пише видання.

Варто зауважити, що отримання сертифікату НАССР не є обов’язковим.

Як сказано в повідомленні, сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), не є обов’язковою. Водночас перевірка дотримання вимог буде проводитися після затвердження форми акта, складеного за результатами державного аудиту щодо додержання операторами ринку вимог законодавства стосовно постійно діючих процедур.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus