На Прикарпатті ранніми зерновими засіяли половину площ

17 квітня 2018 44 0
Посівна 2018
Kurkul.comПосівна 2018

Станом на 16 квітня в Івано-Франківській області ранніх зернових посіяно 15,7 тис. га, в т. ч. в сільськогосподарських підприємствах 4,3 тис. га, що відповідно 50% і 40% до прогнозу. Ярих культур — 22,3 тис. га, в т. ч. в сільськогосподарських підприємствах 6,8 тис. га, що становить відповідно 9,3 і 6,6 % до прогнозу. Про це повідомила прес-служба Івано-Франківської ОДА.

«Рослинництво є рентабельним напрямком у розвитку агропромислового комплексу Івано-Франківщини. Аграрний бізнес структурований і рухається у правильному напрямку. Сьогодні на часі контроль за родючістю грунтів, які перебувають в оренді, а також за дотриманням правил використання пестицидів», — зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка.

Вона зазначила, що зниження температури протягом березня та початку квітня затримало на 20-25 днів комплекс весняно-польових робіт. На сьогодні сільгоспвиробники завершили підживлення озимих культур на зерно та озимого ріпаку. Загальна площа посівів в області прогнозується на рівні минулого року (374 тис. га).

Сільгосппідприємства області завершують накопичення насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин. Дефіцит даних ресурсів на ринку відсутній.

Щодо фінансового забезпечення комплексу весняно-польових робіт, то прогнозована потреба в коштах сільськогосподарських підприємств на їх проведення складає майже 1,2 млрд грн. Підприємства планують залучити власні кошти в сумі 1 млрд грн. Дефіцит коштів в сумі 157 млн грн буде забезпечено за рахунок комерційних кредитів — 68 млн. грн. та банківських кредитів — 89 млн грн.

Виконано за допомогою Disqus