ООН допоможе інвентаризувати небезпечні хімікати в Україні

18 квітня 2018 112 0
За даними ООН, на території України знаходяться 11 тис. т небезпечних хімікатів
Kurkul.comЗа даними ООН, на території України знаходяться 11 тис. т небезпечних хімікатів

В Україні стартує проект боротьби з небезпечними хімікатами «Огляд та оновлення Національного плану виконання Стокгольмської Конвенції по стійким органічним забруднювачам». Проект розпочато під патронажем Міністерства екології та природних ресурсів України, Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Глобального екологічного фонду. Про повідомляє прес-служба фонду.

Проект має на меті оновлення національної бази експертів з органічних забруднювачів, комплексну інвентаризацію таких речовин та передачу відповідних даних до секретаріату Стокгольмської Конвенції. Також передбачається створення національного координаційного механізму з оновлення плану виконання міжнародних зобов’язань України щодо управління непридатними хімікатами.

«Даний проект є надзвичайно важливим для України, оскільки ми очікуємо надання технічної допомоги у визначенні національних пріоритетів по поводженню з відходами та особливо небезпечними речовинами. Затвердження національних пріритетів зумовить створення ефективних механізмів кращої реалізації наших міжнародних забов’язань», — коментує начальник відділу міжнародної співпраці Міністерства природних ресурсів та екології України, Владислав Марушевський.

За даними ООН, станом на січень 2013 р. на території України знаходилося 11 тис. т небезпечних хімікатів, розміщених на 1200 різноманітних складських приміщеннях.

Довідка: Стокгольмська конвенція — міжнародний договір по боротьбі з небезпечними хімікатами. Україна ратифікувала Стокгольмську Конвенцію 5 вересня 2007 р. та визнала необхідність розробки Національного плану виконання своїх обов’язків, що має регулярно подаватися на розгляд Секретаріатом Конвенції.

Виконано за допомогою Disqus