Посівну ранніх зернових аграрії не зможуть завершити вчасно

19 квітня 2018 128 0
Посівну ранніх зернових аграрії не зможуть завершити вчасно
Kurkul.com

Якщо минулого року у середині квітня сівбу ранніх зернових завершували по всій країні, то цього року — лише у 10 областях. Про це повідомив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, передає superagronom.com.

Наразі посівна цукрових буряків завершена на 28% площ, хоча минулого року на цей час було 86%. Разом з тим, у 6 областях почали висівати кукурудзу на зерно, горох засіяно практично 63% запланованих площ.

На Сумщині весняно-посівна кампанія лишень стартувала. Порівняно з минулим роком це сталось на місяць пізніше: у 2017 р. сівбу ярих зернових розпочали ще 13 березня. Як наслідок — зсув графіка змушує прискорювати роботи.

А синоптики уже прогнозують по літньому спекотний травень, у ДСНС оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки в західних областях, Житомирській, Вінницькій і частині Київської. Тобто неминучі швидкі втрати вологи з ґрунту — що не сприятиме ні проростанню насіння, ні належному розвитку рослин.

Тим не менш, надії на гарний урожай є. Вперше за останні 4-6 років добре перезимував ріпак (95-97%) і головна хлібна культура — пшениця.

 

Виконано за допомогою Disqus