Фермер розповів, скільки можна заробити на вирощуванні солодкого перцю

24 квітня 2018 615 0
Фермер розповів, скільки можна заробити на вирощуванні солодкого перцю
pixabay.com

Вирощування солодкого перцю в теплицях приносить 140 тис. грн/га. Про це повідомив фермер з ВІнниччини Олександр Джига у коментарі газеті «Рідне село».

«Коли розмірковували про бізнес, довго вагався, що краще обрати — рожеві помідори чи солодкий перець? А коли вивчив ринок, то стало зрозумілим, що тільки перці. Помідорів вирощують багато, а от гарних вітчизняних перців майже немає. Ринки збуту величезні. До того ж, на своїй продукції я зробив акцент, що вона має бути екологічно чистою», — розповідає Олександр Джига.

Він вирощує перець у двох теплиця, накритих цупкою плівкою. Одну використовує для вирощування розсади, іншу — товарних плодів.

«Планував ставити голландські теплиці, в яких би овочі освітлювалися лише з південного боку, але вони виявилися надто дорогими. Опалення в перший рік теж не застосовував, бо не вистачило коштів. На чому не економив, так це на насінні. Його закуповував у Франції та Голландії. Торік за одну насінину платив 35 копійок. Цього року з підняттям долара вона вже буде коштувати 75 копійок», — розповідає фермер.

Він додав, що найефективніше теплицю використовувати впродовж всього року: в лютому посіяти ранню капусту, потім — перець, а на зиму — зелень, далі і оновити ґрунт — і все спочатку.

Собівартість перцю в Олександра Джиги — приблизно 10 грн/кг. Зараз на ринку перець продають по 58 грн/кг. Оптова ціна нижча, але, навіть якщо віддавати по 30 грн/кг, виходить вигідно.

Наразі овочівник поставляє свою продукцію по тендеру в дитячі садочки області. А починав — з місцевого ринку.

Олександ Джига також економить на оренді землі. Він використовує паї своїх батьків і дідуся з бабусею. За оренду землі не сплачує. Аби впоратися зі всім господарством вчасно, наймає на роботу селян.

З одного куща він збирає 5-7 кг солодкого перцю. Загалом — 80 т/га, що можна вважати успішним урожаєм. Звідти й прибуток — 140 тис. грн/га.

Виконано за допомогою Disqus