Карантинний шкідник вперше потрапив до України

2248
0
Південний американський мінер
Agrolink.com.brПівденний американський мінер

При проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів на Київщині у вантажі зелені свіжої, вагою 0,06 тонн, походженням з Ізраїлю, було виявлено небезпечного карантинного шкідника, до цього відсутнього на території України — південного американського мінера (Liriomyza huidobrensis Blanc.). Про це розповідає SuperAgronom.com.

Це перший, офіційно зафіксований випадок виявлення цього шкідника на території України, повідомили у Держпродспоживслужбі.

За результатами перевірки, заражений вантаж  було затримано, до нього будуть застосовані фітосанітарні заходи відповідно до чинного законодавства.

З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера — Ізраїлю буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

Довідка: Південний  американський мінер пошкоджує рослини з 14 ботанiчних родин не надаючи явної переваги якійсь конкретній родині. Зокрема це оранжерейнi, декоративнi, овочеві, бобовi культури, цукровий буряк та iн.

В Південній Америці цей мінер — один з головних шкідників картоплі. В Європі південний американський мінер — головний шкідник хризантем, примули, вербени, салату, квасолі, огірків, селери.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus