Українська черешня зацікавила покупців з Китаю

12 червня 2018 442 0
Інспектори з КНР за тиждень відвідають три області України
pixabay.comІнспектори з КНР за тиждень відвідають три області України

В Україні розпочала роботу комісія КНР з перевірки умов вирощування черешні. Інспектори Генерального митного управління КНР мають ознайомитись із потужностями з виробництва української черешні для узгодження її експорту до КНР. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Укрсадпром».

Протягом тижня інспектори КНР відвідають Дніпропетровську, Запорізьку та Херсонську області, де ознайомляться із особливостями вирощування, зберігання, пакування та фітосанітарними процедурами які здійснюють територіальні органи при проведенні контролю та формуванні експортних партій черешні. Іноземна делегація відвідає господарства, які займаються промисловим вирощуванням черешні та мають намір експортувати свою продукцію на китайський ринок.

«Мета візиту — опрацювання аналізу фітосанітарного ризику української черешні при експорті до КНР та створенню протоколу фітосанітарних вимог. Це, в свою чергу, надасть змогу експортувати українську черешню до КНР у безпечний спосіб та у відповідності до фітосанітарних вимог, які будуть прописані у Протоколі», — зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Як зазначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка, перемовини щодо експорту української черешні тривають вже третій рік.

«Фактично з часу створення Асоціації було ініційовано процес узгодження процедур фітосанітарного контролю. Асоціація активно сприяла тому, щоб максимально прискорити цей процес. Наразі ми маємо намір зрушити з мертвої точки питання експорту української черешні до Китаю», — зауважив голова Асоціації.

Нагадаємо, сезон черешні в Україні розпочався наприкінці травня, що на тиждень раніше, ніж минулого року. З початку червня вітчизняна черешня встигла подешевшати на 60%.

Виконано за допомогою Disqus