Третина світового виробництва продовольства втрачається — ФАО

27 червня 2018 112 0
Третина світового виробництва продовольства втрачається
Alianspak.ruТретина світового виробництва продовольства втрачається

Приблизно третина всього продовольства, що виробляється в світі для споживання людьми, втрачається або псується. Таку інформацію надає прес-служба ФАО.

Цього об’єму продовольства вистачило б, щоб задовільнити глобальні потреби у продовольстві.

Нові технології пакування, що подовжують термін придатності, — лише деякі із способів, що дозволяють скоротити продовольчі втрати в країнах з високим рівнем доходу.

«Високоякісні пакувальні матеріали, які ми сприймаємо як щось само собою зрозуміле, —  банки, пляшки, Tetrapaks і інші — просто недоступні на місцевому рівні в країнах з низьким рівнем доходу. У цих країнах, особливо в секторі малих і середніх підприємств, упаковка харчових продуктів як і раніше знаходиться на дуже низькому рівні розвитку», — сказав експерт ФАО з питань продовольчих втрат і харчових відходів Роберт ван Оттердійк.

Зокрема він відзначив, що у країнах з низьким рівнем доходу недоступні не лише якісні матеріали для пакування, а й обладнання для заповнення контейнерів їжею. Пакувальні матеріали важливо імпортувати, що потребує непосильних капіталовкладень для більшості невеликих компаній, які призведуть до зростання цін на кінцеву харчову продукцію. Така картина у підсумку зробить її неконкурентоспроможною у порівнянні з продукцією іноземних чи великих виробників.

ФАО провела дослідження та з’ясувала, що з економічної точки зору, ймовірно, пакувальна промисловість буде направляти інвестиції в країни, що розвиваються.

Одним із завдань Цілей в галузі сталого розвитку значиться до 2030 р. скоротити у два рази кількість харчових відходів у світі на роздрібному і споживчому рівнях у перерахунку на душу населення. Також знизити втрати продовольства у виробничо-збиткових ланцюгах, включно втрати після жнив.

Виконано за допомогою Disqus