Виробництво солом’яних брикетів може окупитися за 2 роки

1 липня 2018 1623 0
Виробництво солом’яних брикетів може окупитися за 2 роки
all.biz

Заступник голови СФНВГ «Коваль» Володимир Коваль з Тернопільщини придбав спеціальне обладнання та розпочав виготовлення паливних брикетів із соломи. За його словами, цей проект має окупитися для господарства за 2 роки. Про це повідомляє tenews.org.ua.

На початку 90-х Володимир Коваль організував у фермерському господарстві у с. Васильківці перший в області цех виробництва дизельного пального з ріпаку.

Днями фермер відкрив новий із сучасним обладнанням та устаткуванням цех з виробництва паливних брикетів із соломи. Вартість обладнання обійшлася у 2 млн. грн.

За добу планують виготовляти 20 т брикетів, за рік — 6 тис. т. З налагодженням постійних ринків збуту, крім потреб для свого господарства, вироблятимуть його на продаж організація та установам, населенню.

«Теплотворна властивість соломи, особливо олійних культур при спалюванні становить 4000-5000 ккал/кг. Отже, відходи можуть бути чудовою альтернативою дровам, вугіллю і дорогому природньому газу. Тонна паливних брикетів із соломи (вологість 6-8%) замінює до 4-6 куб. м дров, при вартості 2200-2500 гривень. А вага 1 куб. м дров від 350 до 450 кг при вологості до 20 %. Крім того їх треба привезти, розвантажити, порізати, поколоти, поскладати, а це значні додаткові грошові витрати не під силу селянину на бідну його пенсію чи скромні зарплати», — говорить Володимир Коваль.

За словами фермера, обладнання для виготовлення брикетів окупиться господарству за два роки. На 3 тис. га у господарстві вирощують зернові, тож сировина буде.

Виконано за допомогою Disqus