У Києві відбулася Міжнародна конференція для садівників і переробників

28 червня 2018 168 0
У Києві відбулася Міжнародна конференція для садівників і переробників

Протягом 20-21 червня в Києві відбулася III Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технології та Інновації: від землі — до готового продукту».

Участь у дводенному заході взяли близько 200 фермерів, ягодівників, садівників, виробників продуктів переробки плодів та ягід, виробники посадкового матеріалу, техніки і технологій зі всієї України, з Білорусі, Грузії, Італії, Німеччини, Польщі, Нідерландів.

«Ми вже втретє проводимо таку конференцію. Сьогодні говоримо про створення доданої вартості — те, що допоможе вийти на новий рівень прибутків, надасть робочі місця, затвердить українських виробників не тільки на внутрішньому ринку,  але й на міжнародному», — звернулася з вітальним словом засновниця видавничого проекту «Технології та Інновації», організатор конференції Катерина Конєва.

Володимир Печко і Катерина Конєва

Конференція мала багатофункціональну програму: виступи експертів, науковців та практиків, виставка техніки і технологій та презентація-дегустація продуктів переробки, круглий стіл для виробників плодовоягідних і медових напоїв, юридичний практикум, столи переговорів з торгівельними мережами, насичений практичним досвідом бізнес-тур.

Були представлені наукові розробки та технологічні рішення в галузі вирощування та обробки плодів від провідних українських та іноземних компаній, досвід отримання високоякісних і стабільних врожаїв.

Генеральним технологічним партнером виступила німецька компанія BASF. Міжнародний експерт з садівництва Петер ван Аркель із Нідерландів, який приїхав на запрошення BASF, відзначив, що Україна має великі можливості для розвитку цієї галузі, адже тут є прекрасна родюча земля, хороший клімат та дешева робоча сила.

«Не варто чекати, що українські садоводи подолають весь шлях розвитку та становлення всього за декілька років. Крок за кроком — найкраща стратегія, що включає новітній досвід «tree management»: якісне управління садом, якісні саджанці, правильний вибір ґрунту та догляд за деревами», — зазначив Петер ван Аркель.

Петер ван Аркель, міжнародний експерт із садівництва

В якості гостей та експонентів на конференцію завітали як вже успішні підприємства різного формату та масштабу, так і початківці.

Серед них:

СВК «Ягідки», приватне домоволодіння «Збінський», ФГ «ГРАСС АВЕНЮ», ТОВ «Агролайн плюс», ПП «Прогресс Агро», ПП «Водава», СОК «Пирятинський Став», СД «Добробут», ТОВ «Еко-ягода», ТМ «Еко Гарден», «Агрофірма Весна 2011», «Садовое кольцо», «Мажарка» ПОСП, ПрАТ «Вікторія», ФГ «Валентина», ПАТ «Жорнище», ФГ «Водограй Плюс», ФГ «Подсолнух», корпорація «Сварог Вест Груп», ТОВ «Сади Донбасу», ФГ «Фруктовий сад АТ», компанія «Фамберрі», ТОВ «Аврора», ФГ «Відродження», ТзОВ «Гідберрі», ФГ «Шанс», ТОВ «Фрутек», ТОВ «Декоплант».

Протягом всього конференц-дня працювала виставка нових технологій, обладнання, інгредієнтів, пакувальних матеріалів для виробництва та переробки фруктів і ягід і продукції, виготовлених на їх основі.

Велику увагу викликали стенди компаній BASF, VORAN, «Полив-Сервіс», Haygrove, UVC, «Евкаліпт Р», «БТУ-Центр», Advice&Consulting SRL, «Інсолар-холод», AgriSol, EFT group, DekoPlant, ТОВ «ДБІ», FruiTech та інші.

Теми законодавчих норм у галузі виробництва фреш-продукції та продуктів переробки торкнулися під час ексклюзивного авторського семінару «Конкуренційні виклики та монопольні права» від лідерів українського юридичного ринку в сфері інтелектуальної власності — компанії «Пахаренко і партнери».

Вперше в рамках конференції був організований круглий стіл керівників садівничих, ягідних господарств і бджолярів-медоварів, присвячений особливостям виробництва натуральних високоякісних вин, соків, сидрів та інших напоїв.

Модератором бесіди став голова Громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко, участь взяли помічник Народного депутата Роберта Горвата Вадим Малищук, заступник генерального директора компанії «МАЇС» Олександр Самойленко, голова  Гільдії медоварів України Василь Барабаш, член правління Асоціації виноробів Закарпаття Віктор Феєр, професор, завідуючий лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН Олександр Литовченко.

«Для відновлення національного виноробства в Україні існують всі умови, але залишаються деякі проблемні питання. Що потрібно зробити в першу чергу: зменшити вартість ліцензії на виробництво та оптово-роздрібну торгівлю, дозволити виробляти вина не тільки з власної продукції, а й виключно переробним підприємствам», — зазначив голова Громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

Читайте: Голова Укрсадвинпрому розповів, що стримує розвиток виноробства в Україні

Бізнес-тур конференції відбувся 21 червня. Розпочався він з візиту до Інституту садівництва НААН. Науковці продемонстрували дослідні насадження черешні, яблуні, груші та дослідно-демонстраційні насадження ягідних культур —  полуниці садової, малини, смородини чорної, порічки, лохини, ожини. Відбулася дегустація ягід та плодів.

На демо-ділянці яблуні BASF продемонстрували дію препаратів Серкадіс Плюс, Делан, Белліс, Регаліс Плюс та акарициду Масаї, які були використані в системі захисту яблунь.

Читайте: Пошкоджені градом яблука ще можна підготувати до збирання та зберігання

Мобільний цех з виготовлення соків прямого віджиму в дії — причіпну установку VORAN можна було побачити в сімейному фермерському господарстві «Валентина». На площі у 9,5 га розташовані яблуневий та сливовий садки, складське приміщення та фермерський магазинчик – робота організована за європейсько-американською бізнес-моделлю невеличкої ферми.

«Дуже вдячні організаторам за такий інтерес до малого бізнесу в сфері сільського господарства!», — розповіла фермерка із ФГ «Валентина» Інна Семерог.

Виконано за допомогою Disqus