Кукурудзи в Україні буде вдосталь — експерт

17 вересня 2015 68 0
Кукурудзи в Україні буде вдосталь — експерт
Кurkul.comКукурудзи в Україні буде вдосталь — експерт

Нинішній сезон був дуже важким для виробників кукурудзи та всіх учасників виробничого процесу через глибоку девальвацію гривні. Про це у коментарі Національному агропорталу Latifundist.com розповів менеджер із технології захисту кукурудзи компанії Bayer Дмитро Мілко.

За його словами, це відбилося практично на всіх основних складових врожаю: насінні, добривах, засобах захисту рослин. Друга проблема — у багатьох регіонах аномально високі температури і посуха вплинули на запилення кукурудзи. Тому середня врожайність цього року очікується нижче, ніж у попередні роки.

«Якщо говорити про кукурудзу у цілому, то головним гравцем на світовому ринку культури є Сполучені Штати Америки. Там другий рік поспіль збирають рекордні врожаї, і перевиробництво знаходиться на рівні 10%. Тож дефіциту на світовому ринку не буде. Зменшення врожаю в Україні не вплине на ціну кукурудзи, не збільшить її затребуваність на світовому ринку, тому необхідно прикладати максимум зусиль для отримання більшого врожаю при оптимальних витратах», — переконаний фахівець.

На думку експерта, потенціал вирощування «цариці полів» в Україні просто величезний і поки ще повністю не реалізований. Якщо в окремих штатах Америки середня врожайність кукурудзи складає 15 т/га, то у нашій країні, у минулому році це було у середньому 6,5 т/га.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою