Урожай соєвих бобів зменшиться на 15%

17 вересня 2015 68 0
Урожай соєвих бобів зменшиться на 15%
Аrticles.agronationale.com.uaУрожай соєвих бобів зменшиться на 15%

Сувора посуха лютує у провідних регіонах інтенсивного обробітку української сої, все більш погіршуючи перспективи врожаю олійної у країні. Про це повідомляє «ПроАгро».

Експерти USDA, через посуху, знизили свій прогноз урожаю сої в Україні у 2015/16 МР, на цілих 700 тис. т, у порівнянні з попереднім місяцем, до — 4 млн т. Це все одно на 100 тис. т перевищує фактичний торішній урожай української олійної.

У свою чергу збиральна площа під соєю, оцінюється у 2,1 млн га, що, безумовно, вище торішнього рекорду — 1,8 млн га. Скоріше за все, настільки істотне зниження прогнозованого врожаю не зможе не позначитися на ймовірному зростанні цін, проте беручи до уваги збільшення площ збирання під культурою у цьому сезоні, ми розуміємо, що зростання цін могло б бути більш істотним.Протягом більшої частини нинішнього сезону у Західній Україні (а саме там виробляється до половини українського врожаю олійної) домінували посушливі агрометеорологічні умови, несприятливі для обробітку соєвих бобів. Середня врожайність олійної у зазначеному регіоні тепер оцінюється експертами не більше ніж в 19ц/га, що на 15% менше, ніж передбачалося лише місяць раніше, на 12% нижче фактичного торішнього показника, і на 0,7% менше середнього показника за останні п'ять років.

Станом на 15 вересня, згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, жнива були завершені вже на 21% від планових збиральних площ, проти 27% на аналогічну дату попереднього сезону. Збиральна кампанія триватиме до кінця жовтня. Зараз вона щосили набирає обертів, але якщо аграрії з південних і східних регіонів України, де також обробляють олійну, рапортують про досить високу середню врожайність, то західноукраїнський урожай соєвих бобів, достатньою мірою розчаровує.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою