Експерти прогнозують зростання виробництва біогазу з відходів від виробництва цукру

5 липня 2018 108 0
Експерти прогнозують зростання виробництва біогазу з відходів від виробництва цукру
AgroPolit.com

В Україні відновлюються цукрові заводи і разом із ними запускають біогазові комплекси. Так, очікується збільшення виробництва біогазу із бурякового жому. Про це повідомив директор компанії «Акорд Лтд» Юрій Епштейн, на конференції «AgroPower: біогаз», передає НАЦУ «Укрцукор».

«Буряковий жом — це безкоштовна енергоємна сировина, яке дає можливість біогазовому комплексу працювати цілий рік. Це великі потужні комплекси, тому що на цукрових заводах накопичується багато жому — 80% від маси буряків. З одного боку, жом — це токсичний продукт, який швидко псується, а з іншого, з 1 т пресованого жому можна отримати 100-105 м куб. біогазу», — пояснив Юрій Епштейн. 

За його словами, не варто будувати маленькі комплекси, адже вони будуть довго окупатися.

Основні ризики, які присутні при впровадженні виробництва біогазу з жому — дефіцит сировини при неврожаї буряка. Для цього варто диверсифікувати культури і сіяти не тільки цукровий буряк, а й сорго.

Перероблений цукровий жом можна використовувати як органічне добриво та економити на мінеральних добривах. Другий варіант — використовувати його в якості кормової добавки.

«Але найбільш реальний механізм — грануляція і реалізація в якості паливних гранул. Їх теплотворність на рівні лушпиння соняшника і вугілля, перевершує солому», — розповів експерт.

За кордоном діють обмеження на сировину харчового походження. В Україні поки таких обмежень немає, тому експерти прогнозують подальше зростання біогазового виробництва.

Виконано за допомогою Disqus