Сезон ранньої картоплі виявився провальним — експерт

19 липня 2018 396 0
Сезон ранньої картоплі виявився провальним — експерт
takprosto.cc

На молоду картоплю ціна склалася рекордно низька. У південних областях з поля її продають по 2 грн/кг. Про це повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, передає agro-yug.com.ua.

«Ринок обвалено. Сезон ранньої картоплі можна назвати відверто провальним, незважаючи на відкриття експорту до Білорусі і вихід сюди двох потужних вітчизняних експортерів — ФГ «Аделаїда» і ПП «Александр А.Синенко». До цієї країни було відправлено мінімальний обсяг картоплі, бо в Білорусі теж впала ціна і немає попиту», — зазначає експерт.

Сільгоспвиробники, які вперше опановували механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, дещо забарилися, очікуючи на перші сертифікати, і змогли вигідно реалізувати на ринку ЄАЕС доволі незначний обсяг ранньої картоплі.

Приватні господарства-одноосібники півдня України не зуміли скористатися послугами лабораторій Держпродспоживслужби зі встановлення вільних ділянок. Відповідно внутрішній ринок виявився перенасиченим молодою картоплею.

«Єдина надія — на переробників, які пожвавили свою роботу з виробниками, розуміючи, що скорочення числа професійних картоплярів і виробничих площ боляче позначиться на їхньому бізнесі», — зауважила Оксана Руженкова.

Виконано за допомогою Disqus