Ціни на малину нестабільні — огляд цін на ягоди

23 липня 2018 1290 0
Ціни на малину нестабільні — огляд цін на ягоди
pixabay.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Малина

Кошмар триває .... Як на оптових ринках, так і в полях триває битва за ціну на ягоду. Дрібні виробники мають невеликі площі і порівняно невеликі витрати, стрімголов шукають збут і готові віддавати ягоду по 13-15грн/кг на переробку.

При цьому оптовики хочуть за 1 кг свіжої малини в пінетках і тарі, а також зі страховкою їх ризику від втрат, від 30 до 40 грн/кг, що обурює самих виробників.

Супермаркети також страхуються і виставляють ціни в межах від 55 до 70 грн/кг.

Наприклад ціна в Австралії $55/кг, а в Катарі та Бахрейні $36-38/кг — це стимулює виробників активніше шукати експортні канали.

Ожина

Ягода, яку не так давно називали однією з найперспективніших в плані рентабельності для виробників, не виправдовує надій ... Ціни на початку сезону були дуже обнадійливі, 100-130 грн/кг відмінно вписувалися в очікування фермерів. Однак за минулі кілька тижнів ціни обвалилися і сьогодні за ожину на оптових ринках дають від 30 (центральні регіони) до 60 грн/кг (західні регіони), а супермаркети торгують в межах від 75 до 100грн/кг.

Очікування фермерів будуть більш реалістичні якщо включати експортну складову, так як ціни на ринках Європи і Азії досить високі. Наприклад в сусідній Польщі ягоду реалізують за ціною близько 300-320грн/кг.

Суниця садова

Кінець сезону масового збору ягоди ознаменувався підвищенням ціни в рази і віднесення полуниці до розряду екзотики. Ціни в 100-130 грн/кг в супермаркетах більше лякають, ніж притягують клієнтів. Оптові ринки і оптовики торгують від 50 до 60 грн/кг.

На ринках ЄС стабільність пов'язана з тим, що місцеве виробництво повинно бути захищене, і ціни нижче €1,5-2,0/кг не опускалися.

А лідером за ціною, як і раніше, залишався Сінгапур. Ціна на суницю трохи впала по відношенню до минулого тижня, але стабільно трималася на позначці більше $6 за упаковку в 250г.

Кавун

Передчуття підвищення ціни через швидку відправки ягоди баржею, а також включення експорту вже позначилися на ціні, а дощі в останні кілька днів ще більше стимулювали торгувати.

Минулий тиждень ознаменувався стрибком на 40%, і ціна з 1,4-1,5 грн/кг зросла до 2,1-2,4 грн/кг. У свою чергу супермаркети не стали настільки різкими в зміні цін і тримали позначку на колишньому рівні в 3,8-5,5 грн/кг. Серед Європейських ринків найбільш привабливий для експорту залишається ринок Великобританія і Німеччини, ціни на яких в межах від 22 до 30 грн/кг, так що нашим фермерам є над чим працювати.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 2°

Вітер

2.2м/с

Опади

0мм

Вологість

76%

Матеріали за темою