Пізні кавуни подорожчають — огляд цін на ягоди

13 серпня 2018 1251 0
Пізні кавуни подорожчають — огляд цін на ягоди
pixabay.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Минулий тиждень був ознаменований відмінним стартом експортної компанії для смугастої ягоди. Кавуни встигли спробувати не тільки наші північні сусіди — Білорусь, а й активно йшов експорт в країни ЄС. Англія, Німеччина, Польща, Прибалтика і навіть Швейцарія — далеко не межа для наших виробників, якщо з розумом продовжувати сезон і залишатися в ринку.

Ціни на кавун в супермаркетах не сильно змінилися, покупці платили за ягоду від 5,90 грн/кг до 7,5-8,0 грн/кг у залежності від регіону.

На оптових ринках особливого ажіотажу вже не було, але знайти якісний кавун для експорту було важко, а ціну за нього просили в межах від 4,2 до 4,7 грн/кг.

Якість ягоди на ринку станом на сьогодні залишається високою, але самі фермери попереджають, що «наїдатися» потрібно зараз, так як дуже багато полів з пізнім кавуном погоріло в спеку, яка тривала кілька тижнів. Таким чином, можна буде очікувати різкого стрибка ціни після зняття багряного кавуна через кілька тижнів, а пропозиція обмежитися лише тим кавуном який не торкнулася посуха.

На ринках основного експорту «українського смугастого» спостерігалася стабільна але повільна тенденція до зростання реалізаційних цін. Англія реалізовувала в роздріб кавун по 18-20грн/кг, по відношенню до минулого тижня це +15%, а органік ягода коштувала в два рази вище 35-37 грн/кг.

Ще одна країна, яка цікава в цьому сезоні для кавунових аграріїв — це Німеччина, там нашу і Іспанську смугасту ягоду продавали в середньому по €3/шт (5кг), що в перерахунку близько 16-18 грн/кг.

Цей регіон дуже перспективний для України, так як там живе дуже велика діаспора українців, яка звикла до нашого «українського» кавуна, а також регіон в принципі імпортозалежний і споживає багато сезонного кавуна.

А ось на Азіатських ринках спостерігався спад цін, так як масово почали збір місцеві виробники і наповнили ринок дешевим кавуном, а й при цьому ціни були в кілька раз вище за наші 16-18 грн/кг.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus

+ 36° ... + 23°

Вітер

1.6м/с

Опади

3.9мм

Вологість

72%