Бджоли гинуть в Україні через неякісну агрохімію — думка

25 липня 2018 106 0
Обробка посівів агрохімією
Kurkul.comОбробка посівів агрохімією

Через відсутність достатньої кількості вітчизняної агрохімії українські аграрії почали закуповувати дешеві китайські, які значно поступаються якістю. Використання таких сільськогосподарських препаратів спричинило масову загибель бджіл. Такою думкою поділився депутат Київради, голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства й паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко, повідомляє Golos.ua.

«Господарські комплекси, де можна виробляти хімію для сільгоспвиробників, віддані під контроль закордонним структурам. Колись Україна сама виробляла агрохімію, а зараз дійшла до того, що китайці продають нам агрохімію набагато дешевше і сільгоспвиробники, безумовно, орієнтуються на дешевші», — описав ситуацію депутат.

Наводячи приклад обприскування посівів сої неякісною хімією з Китаю. За 2018 р. загинула половина бджіл і трапилось це саме після обробки препаратів китайського виробництва.

Володимир Бондаренко наголошує, що закордону агрохімію використовувати можна лише після ретельної перевірки. Також він висловлює думку, що в Україні можна відновити виробництво сільгосподарської хімії за три доби.

Нагадаємо, голова Асоціації тваринників України та громадський діяч Ірина Паламар відмітила, що важливо протидіяти ввезенню на територію України, виробництву і обігу контрафактних або непридатних пестицидів в сільському господарстві.

Виконано за допомогою Disqus