Понад 100 свиней спалять на Херсонщині через АЧС

27 липня 2018 99 0
Свині на господарстві
Kurkul.comСвині на господарстві

Всього за чотири дні було зафіксовано два спалахи АЧС на Херсонщині: у селах Кізомис та Надеждівка Білозерського району. Загинули дві свині, а ще 115 вилучили з господарств для подальшого спалювання туш. Про це повідомляє Golos.com.ua.

Знищення інфікованих тварин будуть проводити на умовах оплати з бюджету за фіксованими ставками.

Ще 10 населених пунктів, мешканці яких утримують понад 900 голів свиней, потрапили у зону карантину.

З метою обговорення заходів з протидії подальшого розповсюдження АЧС скликали екстренне засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській ОДА, на якому було вирішено обстежити усі місця торгівлі м'ясом та м'ясопродуктами в області. Будуть звертати увагу й на документи про походження цієї продукції. Також заборонено забій свиней у домашніх умовах.

Як нагадують працівники ветмедицини, вогнища АЧС у селянських господарствах виникають переважно через недотримання елементарних правил безпеки. Не варто підгодовувати свиней помиями й зіпсованими продуктами переробки м’яса, бо вони можуть бути заражені збудником АЧС. Вірус не загрожує людині, проте смертельний для свиней.

У минулому році спалахи АЧС розповсюдились по Білозерському, Іванівському, Олешківському та Голопристанському районах Херсонщини.

Виконано за допомогою Disqus