В Україні почали використовувати дрони на сонячних батареях

3 серпня 2018 112 0
Дрон на сонячних батареях від DroneUA
DroneUAДрон на сонячних батареях від DroneUA

В Україні DroneUA почали першими використовувати дрони на сонячних батареях, які в майбутньому зможуть перебувати в повітрі необмежену кількість часу. Про це повідомляє Traktorist.ua з посиланням на drone.ua.

Для роботи використовуються високоефективні сонячні батареї для вироблення енергії польоту в повітрі. Перший БПЛА на сонячних батареях, який з'явився в Україні, літає від 6 до 8 годин, в залежності від погодних умов.

Ця технологія призначена для сканування великої кількості сільськогосподарських територій і є результатом міжнародного проекту з залученням швейцарських і українських компаній, за фінансування Міжнародного Космічного Агентства,

Для підвищення ефективності врожайності фермери потребують надійних і точних інструментів моніторингу для діагностики та оптимізації використання сільськогосподарських земель. Ця концепція відома як «точне землеробство», її сенс в застосуванні засобів захисту або добрив тільки в ділянках, які мають потребу в цьому. Загальні економічні вигоди від точного землеробства включають збільшення продуктивності (30%), скорочення витрат на добрива і зниження витрат на засоби захисту.

Як сенсори і система аналітики використовується гіперспектральна камера Gamaya. Гіперспектральний сенсор здатний фіксувати активність електромагнітного відображення в 80 каналах в діапазоні хвиль 400-100 нанометрів. Це дає можливість більш точного дистанційного визначення біофізичних і фізико-хімічних властивостей рослин і ґрунту.

В якості дрона на сонячних батареях використовується платформа Solar 3, виробництва Швейцарського федерального інституту технології ETH Zurich.

За один робочий день платформа потенційно зможе сканувати до 20 тис. га, залежно від обраних характеристик польоту. Зліт БПЛА виконується в польових умовах з використанням катапульти, або з рук оператора.

Для сільськогосподарських підприємств буде збиратися така інформація і показники: розпізнавання і класифікація бур'янів, моніторинг розвитку біомаси та прогнозування врожайності, розпізнавання і раннє визначення появи шкідників і захворювань, визначення потреб в NPK, визначення ерозії ґрунту, визначення проблем з доступністю вологи.

Виконано за допомогою Disqus