Італійські бджолярі вимагають заборонити китайський мед

8 серпня 2018 1516 0
Італійські бджолярі вимагають заборонити китайський мед
pixabay.com

Президент Національної спілки асоціацій італійських бджолярів (Unione Nazionale Associazioni Apicoltori Italiani — Unaapi) наприкінці липня 2018 р. направив міністру по сільськогосподарської політики меморандум з вимогою заборонити імпорт меду з Китаю. Підкреслюється, що ця вимога продиктована виключно турботою про інтереси італійських виробників і споживачів. Про це повідомляє apiworld.ru.

У документі йдеться про те, що стандарти на мед, які діють у Китаї. Не відповідають стандартам Італії.

«Наприклад, директива 2001/110 EC визначає мед як вироблений бджолами продукт, в який заборонено додавати сторонні речовини або усувати з нього пилок та інші природні компоненти. А законодавство Китаю дозволяє промислову переробку меду, істотно змінює його характеристики», — ідеться в повідомленні.

Також відзначається, що протягом останніх 15 років у бджільництві багатьох країн спостерігалися кризові явища, в той час виробництво меду в Китаї стабільно зростало, при незначному збільшенні кількості бджолосімей. Це дає підстави вважати, що під виглядом натурального меду в Китаї нарощувалось виробництво сурогатів з різних сиропів, і що на Китаї лежить  частка провини за те, що мед став в світі одним з найбільш фальсифікації продуктів.

Так, бджільницькі об'єднання Словенії, Угорщини та Словаччини раніше також виступили за заборону поставок в ЄС китайського меду після проведення ними відповідних досліджень цього «меду».

Виконано за допомогою Disqus