Спаржа буде рентабельною і після падіння ціни

15 серпня 2018 115 0
Спаржа буде рентабельною і після падіння ціни
pixabay.com

Україна забезпечує себе власною спаржею лише на 25%. Про експорт продукції за кордон можна говорити при наявності 1 тис. га спаржевих насаджень. А рентабельним вирощування спаржі буде навіть при падіння ціни до 80 грн/кг. Про це повідомив агроном-консультант Володимир Білко, передає UkraineFood.org.

На фіолетову спаржу, наразі є попит у Європі, за кордоном готові купувати її по €7-8, а її вирощування не складніше за вирощування зеленої.

«Стосовно останньої — оптова ціна на спаржу була в районі 120-150 грн. Ціна поки, що не залежить від сезону, та все ж, у кого буде надрання продукція, той зможе частково конкурувати по ціні з теплими країнами, такими як Чилі, Перу та Мексика. Ці країни є монополістами в зимовий час, адже експортують спаржу  на місяць раніше», — ідеться у повідомленні.

За його словами, в Україні достатньо теплиць для вирощування спаржі. До того ж, культуру можна вирощувати практично органічною, без використання хімічних засобів захисту рослин, що робить її рентабельною та перспективною.

Він додав, що за умов оптимізації технології вигідним буде переробка спаржі. Це може бути спаржевий порошок, консервація, морожена спаржа, сушка.

«Умови для вирощування спаржі в Україні більш ніж задовільні. Українські ґрунти родючіші, не такі як у Нідерландах, Данії, Німеччині, адже у нас більше сонячних днів, тож період використання спаржевих плантацій буде не 8-10 років як у Європі, а може сягнути 15-20 років», — зазначив Володимир Білко.

Він підкреслив, що вартість входження у бізнес достатньо дорога, тож швидких результатів чекати не варто. Потрібна кооперація виробників та дружні ринкові відносини, щоб не було демпінгування цін, а виробники спаржі були між собою друзями, а не конкурентами.

Виконано за допомогою Disqus