Фермери з Херсонщини очікують хороший урожай моркви та помідорів

25 серпня 2018 1196 0
Морква
pixabay.comМорква

На Херсонщині цьогоріч лідерами за врожайністю будуть морква й помідори, тоді як минулий 2017 рік відзначився відмінним врожаєм перцю та цибулі, пише Укрінформ.

Про це розповів директор фермерського господарства «Панарін-Агро» з Бериславського району Херсонщини Леонід Панарін.

«Минулий рік був «перцевий» і «цибульний». А в цьому році, як я бачу, напевно буде рік «морквяний» і «помідорний», — розповів фермер.

За його словами, і цибуля, і перець через шкідників та спеку не дадуть у 2018 році в області того врожаю, що торік.

Як повідомив Леонід Панарін, торік на землях господарства «Панарін-Агро» та господарства «Лідер-Агрі», власником якого є його компаньйон Гамлет Овсепян, врожайність перцю становила 80 т/га. Але цього року ситуація інша.

«Якщо десь на тонн 50 вийдемо з гектара, то це буде для цього року дуже добре», — зазначив Леонід Панарін.

Складна ситуація очікується і щодо врожаю цибулі в 2018 році. Торік фермерські господарства «Панарін-Агро» та «Лідер-Агрі» отримали найвищу в Україні врожайність цибулі —  по 126 т/га. Але цього року цибуля вже «погоріла».

«У нас по Херсонській області я багатьох фермерів знаю, які мали площі (цибулі - ред.) від 30 до 100 гектарів, то погоріли. Шкода людей, скільки праці туди вклали, не рахуючи грошей, а погоріли поля», — розповів керівник ФГ «Панарін-Агро».

Разом з тим, у 2018 році, як зазначив фермер, слід очікувати хорошого як для цього несприятливого року врожаю моркви та помідорів. Навіть попри те, що з посівами моркви теж були проблеми.

«Цього року були випадки, коли люди пересівали моркву по два рази. Але морква — це коренеплід, він трохи не так стресує. І її врожай буде цього року десь на рівні 70 - 80 тонн з гектара. А щодо помідорів, то я знаю багатьох фермерів, в яких великі площі томатів під комбайн, то в них нормальний врожай —десь під 100 - 120 тонн з гектара», — повідомив Леонід Панарін.

Як зазначив фермер, за його інформацією, така ситуація щодо даних овочевих культур стосується не лише Херсонщини, але й сусідньої Миколаївської області, а також частин Одеської та Запорізької областей.

Як повідомлялося раніше, на Херсонщині у Бериславському районі місцеві фермерські господарства «Панарін-Агро» та «Лідер-Агрі» встановили Національний рекорд України у номінації «Найбільша площа вирощування солодкого перцю в Україні». Досягнення було офіційно зафіксовано в Книзі рекордів України на полі із солодким перцем площею 79 га 15 серпня 2018 року.

Виконано за допомогою Disqus