Урожайність винограду знизиться на 20-30% — прогноз

5 червня 2015 22 0
Урожайність винограду знизиться на 20-30% — прогноз
Тakuedela.livejournal.comУрожайність винограду знизиться на 20-30% — прогноз

У південних регіонах експерти прогнозують зниження врожайності деяких сортів винограду на 20-50%, про повідомляє AgroTimes .

Попередні обліки розвитку кущів підтвердили невтішний результат аналізу вічок винограду.

«Розвиток кущів різний, що пов’язано з дією комплексу негативних факторів: по-перше, посухи минулого літа, що призвело до погіршення умов визрівання пагонів; по-друге, зниженням температур в зимовий період до критичних значень для винограду, що спричинило загибель вічок у середньому, на технічних сортах європейського походження від 25 до 100%, на столових — 50-100%, повна загибель вічок — до 40 и 80%, відповідно до сортогрупи»,— йдеться у повідомленні.

Як зазначається у матеріалі, найбільш пошкоджені класичні технічні сорти винограду Мерло, Трамінер рожевий та інші, а також столові сорти винограду Королева виноградників, Іршаї Олівер. На таких насадженнях слід очікувати зменшення урожайності до 50% в порівнянні з минулим роком.

«Зимостійкі технічні сорти винограду Каберне Совіньон, Ріслінг рейнський, Сухолиманській білий та інші пошкоджені менше. На окремих ділянках спостерігається повне навантаження кущів, що дасть змогу отримати урожай на рівні минулого року. У більшості господарств, навіть на морозостійких сортах, слід очікувати зменшення валової продукції до 20% у порівнянні з минулим роком», — сказано у матеріалі.

Виконано за допомогою Disqus