На Херсонщині планують створити вермиферму

18 жовтня 2018 3927 0
На Херсонщині планують створити вермиферму
facebook.com/palivoda.alexandr

На форумі «Таврійські горизонти» був презентований проект зі створення вермиферми в Херсонській області. Про це повідомив голова Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

«Хробаки переробляють відходи життєдіяльності тварин або органічні залишки на екологічно чисте добриво біогумус (вермикомпост), і дають черв’ячну масу, яка є основою для цінного високобілкового та екологічного корму для тварин», ― ідеться в повідомленні.

За словами Олександра Паливоди, за кордоном цей напрям агровиробництва розробляється досить давно, а в нас це поки що інновація. Проте приклади вермиферм, що успішно працюють, уже є в деяких регіонах України.

Читайте більше: Ігор Попко: Вермиферма — це коли працюють черв’яки, а гроші отримуєте ви

Сировини для такого виробництва в Херсонській області досить: тваринницькі ферми на території Херсонщини виробляють тисячі тонн посліду.

«Тваринницький послід може бути безпосередньо використаним в якості біодобрива, але у його застосуванні є певні нюанси. Зовсім інша річ ― біогумус, який є екологічно безпечним, ефективним і, головне, органічним добривом», ― повідомив голова Департаменту.

Біогумус буде затребуваним в галузі органічного виробництва, яка активно розвивається на Херсонщині. Крім того, біогумус є експортним товаром ― його купують країни Азії та Африки.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%