Депутати запропонували виділити фермерам 700 млн грн на 2019 рік

22 жовтня 2018 126 0
Депутати запропонували виділити фермерам 700 млн грн на 2019 рік
ТСН

Розподіл коштів аграрної частини бюджету на 2019 р. потрібно змінювати. Таку думку висловив народний депутат від «Самопомочі», член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко, передає AgroPolit.com.

«Я не задоволений тим, як відбувався процес формування бюджету та розподіл коштів у цьому році, та й узагалі — роками: ні в цифрах, ні в програмах, ні в підходах», — розповідає депутат.

Він пояснив, що роками процес формування бюджету і розподілу коштів відбувається без урахування пропозицій профільного Комітету, Асоціацій та учасників ринку.

Нардеп пропонує залишити для фермерів 600-700 млн, розподіливши їх у відповідності до офіційно задекларованої продукції, яке виробить те чи інше господарство.

«Не треба ручного втручання, не треба заповнювати документів, проходити перевірки… Ти офіційно задекларував, показав, тож на одиницю валової виручки отримай свою підтримку, витрачай кошти і працюй. Тобто, схеми повинні бути прості. Бо буде як із спецрежимом ПДВ, квазіакумуляцією. Хочу нагадати всім, що закон, який ми прийняли, був нормальний. Виробив, заплатив — забери. Що може бути більш чесним? Заплатив, виробив, забери з бюджету, якщо заплатив у бюджет. Але порядки були виписані таким чином, що всі господарства — середні або змішаного виробництва, які займалися і рослинництвом, і тваринництвом, просто «випали» із цієї програми. Пропоную перенести на наступний рік і мати програму квазіакумуляцї в рамках 6 млрд. За тими КВЕДами й тими категоріями, які потребують захисту й підтримки. Це галузь тваринництва, овочі, фрукти, молочна галузь тощо», — говорить Іван Мірошніченко.

Він також відстоює здешевлення добрив. За його словами, фермер щороку переплачує від 30 до 50 % за добрива. 1,2–1,5 млрд грн.

«Держава у рамках дотацій з бюджету здешевлює газ для виробництва добрив аграріям (по суті, йдеться про адресну дотацію на готовий продукт) і водночас контролює його виробництво монополістом, щоб кінцеву вартість добрив не було завищено. Тобто, українські  хімічні підприємств мають жорстко контролюватися на предмет кінцевої ціни добрив для аграрія. У такому разі виробник отримує на конкретних пільгових умовах газ для переробки у добрива, аграрій — здешевлений продукт (добрива). Другий варіант — здешевити газ для хімічних добрив (без прив’язки до бюджету) для виробництва певного обсягу добрив», — розповідає він. 

У рамках фермерської програми 200 млн грн депутат пропонує направити на сімейні ферми.

Виконано за допомогою Disqus