Українські фермери не заробляють на підвищенні цін на грушу — експерт

26 жовтня 2018 267 0
Українські фермери не заробляють на підвищенні цін на грушу — експерт

Попри те, що Україна є найбільшим виробником груш в Східній Європі, вітчизняна продукція є на ринках до Нового року. Після — імпортна продукція. Відтак, на зростанні ціни на грушу заробляють імпортери. Таку думку висловила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, передає «Інфо-Шувар».

«Подорожчання імпортної груші, звичайно, вплинуло на її попит — в порівнянні з сезоном 2014/15 років, сьогодні ми імпортуємо вдвічі менше груш. Останні чотири сезони ціни на ринку незмінно починають зростати в листопаді, з жовтня по квітень груша в Україні дорожчає мінімум в 2-2,5 рази. Але, на цьому зростанні заробляють тільки імпортери, українська груша, як і раніше, присутня на ринку максимум до грудня», — розповідає Тетяна Гетьман.

За її словами, три роки тому українські фермери дійсно почали цікавитись вирощуванням груш, адже ціни, особливо в другій половині сезону, досить привабливі. Але, технологія вирощування і зберігання груш відрізняється від тієї, що використовується для яблука. Більшість українських фермерів взагалі не мали досвіду у вирощуванні і зберіганні груш, тому, зіткнулись із великою кількістю проблем. Саме через це, до цих пір знайти на ринку українські груші задовільної якості в другій половині сезону досить складно, зберігають груші після Нового року поодинокі українські господарства.

Проте, експерт впевнена, що українські фермери будуть більше інвестувати в грушеві сади найближчими роками. Цей сегмент виглядає набагато привабливішим, ніж вирощування яблука, ціни на яке сьогодні впали до критично низького рівня і їх суттєве зростання в другій половині сезону виглядає малоймовірним. 

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.9м/с

Опади

8.3мм

Вологість

82%