Науковці викуповуватимуть у фермерів свиней миргородської породи

1 листопада 2018 1424 0
Миргородська порода свиней
agro-yug.com.uaМиргородська порода свиней

В Україні залишилося шість свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи, але за їх допомогою відновити породу неможливо. Раніше вважалося, що ця порода зникла через АЧС. Про це повідомив  старший науковий співробітник лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства та агропромислового виробництва Національної академії наук України Павло Ващенко, передає газета «Рідне село».

Ці тварини — це все, що залишилося з племінного стада породи. Решту наприкінці літа знищили через африканську чуму свиней. Хвороба дісталася до дослідного господарства Інституту свинарства.

«Було 150 свиноматок миргородської породи, 10 кнурів і молодняк поросят. Усіх їх ліквідували. Із тих 6 льох і 2 кнурів, які вціліли при науково-виробничому відділі інституту, відновити породу неможливо. Тварини споріднені, і при паруванні втрачатимуться генетичні ознаки породи. Зараз дуже висока загроза зникнення свиней миргородської породи», — зазначив науковець.

Щоб відновити породу, яка опинилася на межі зникнення, науковці інституту планують викупляти в людей свиней миргородської породи. Це свині з чорно-рябим забарвленням. Якщо за зовнішніми ознаками тварина відповідатиме породі, фахівці інституту для підтвердження породи проведуть аналіз ДНК.

«Статистики щодо миргородської породи в приватних господарствах, щоб звертатися з пропозицією викупу, у нас немає. Але приблизно 10 голів є у фермерському господарстві «Світанок» Харківської області. Також плануємо використати сперму, що зберігається в банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики. Нею запліднимо свиноматок, які збереглися. Так поступово сподіваємося відновити й розвести породу», — розповідає Павло Ващенко.

Читати більше цікавих і корисних статей ви зможете, оформивши річну передплату на газету «Рідне село Україна».

Є два способи оформлення.

Перший — традиційний. Зверніться до будь-якого відділення «Укрпошти» та надайте свої дані: прізвище, ім’я, по батькові, адресу та на яку кількість місяців хочете передплатити видання. Газету «Рідне село Україна» у «Каталозі видань України на 2018 рік» ви знайдете за індексом 89782. Вартість передплати на 1 місяць — 11,29 грн.

Другий спосіб — онлайн. Так передплатити газету можна, не виходячи з дому. Знадобиться для цього не більше кількох хвилин. Отже, зайдіть на сайт ДП «Преса», у рядочку «пошук» наберіть: Рідне село Україна або 89782 та натисніть кнопку «кошик» і далі дійте за підказками.

Виконано за допомогою Disqus