Дотації в дії — в Україні за рік зникла худоба цілої області

13 грудня 2018 709 0
Дотації в дії — в Україні за рік зникла худоба цілої області

Система дотацій, за якої в Мінагрополітики запропонували господарствам населення отримувати гроші на кожну вирощену голову молодняка ВРХ, не стримала спаду в тваринницькій галузі. Про це можна зробити висновки з інформації, опублікованої Державною службою статистики України.

Так, станом на 1 грудня 2018 р., в Україні нараховується 3 млн 653 тис. голів ВРХ. Падіння чисельності за рік склало 153 тис. голів, або понад 4%. Для порівняння, в Київській області утримується 130 тис. голів худоби, Дніпропетровській —145 тис., Волинській — 138 тис., а в Кіровоградській узагалі — 98 тис. Тобто за рік в Україні зникло більше корів, ніж є зараз в багатьох областях держави.

Ріст кількості худоби зафіксовано тільки у чотирьох областях: Житомирській, Київській, Луганській та Закарпатській. Найбільше ж худоби вирізали на Миколаївщині — тут поголів’я зменшилось за рік на 32%! При цьому окремо в господарствах населення падіння виявилось ще більшим — 35,5%. Суми дотацій, отримані господарствами України, не здатні вирішити ситуацію та стримати падіння.

Зокрема Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької області нещодавно похвалився досягненнями в реалізації програми дотацій на вирощування молодняка ВРХ. На Хмельниччині, де третє за кількістю поголів’я худоби в Україні, її кількість теж іде на спад. За рік в області видано 18,2 млн грн дотацій у межах зазначеної програми. Ці кошти отримали 9 330 заявників для вирощування 16 тис. голів молодняка. Загалом же в господарствах населення області утримується 166 тис. голів худоби, тобто лише 9,6% від цієї кількості — молодняк, на вирощування якого було отримано гроші.

Виконано за допомогою Disqus