Тернополянин створив агродрона для підгортання та копання картоплі

28 грудня 2018 267 0
Тернополянин створив агродрона для підгортання та копання картоплі
gazeta1.com

Тернополянин Петро Головатий, який за освітою вчитель, з дитинства захоплюється механікою, конструюванням міні-агрегатів, підсобного садового інвентарю. Нещодавно чоловік змайстрував робота, який допомагає йому збирати картоплю. Про це повідомляє gazeta1.com.

Це невеличкий електровізок, яким можна керувати дистанційно. Петро Головатий назвав його агродроном ― сучасним технічним терміном малої авіації.

Перша версія робота мала чотири колеса, що створювало певні труднощі. Потім майстер переобладнав винахід та поставив два великі колеса та збільшив борти кузова. Тепер транспорт не застрягає у ямах, не пробуксовує на  свіжій ріллі, збільшилась не лише ємність кузова, а й тоннажність.

«Працювати стало легше і надійніше, не ношу відер, господарських кошиків. На пульті, що обладнав із дитячої іграшки, є кнопка, натискаю, і робот сам під’їжджає на метр. Він везе повні відра картоплі чи столового буряка, моркви чи капусти. А я закидаю ще овочі, що є на плантації», ― розповідає винахідник.

Робот важить 100 кг. Основна рама ― з металевих кутників та арматури, електромотор ― з автомобіля, зірочки, ланцюги, шестерні ― з різних марок мотоциклів, акумулятори ― з електровелосипеда. Багато деталей за власним кресленням виточив сам. Агродрон допомагає підгортати й викопувати картоплю, транспортувати її та інші овочі й необхідні вантажі. Взимку ним можна возити сніг, органічні й мінеральні добрива. Зручний і рукам значно легше, бо роки вже беруть своє.

Виконано за допомогою Disqus