Реклама

Поголів'я с/г тварин продовжує стрімко скорочуватися — огляд ринку

4 січня 2019 265 0
Поголів'я с/г тварин продовжує стрімко скорочуватися — огляд ринку

Поголів'я сільськогосподарських тварин в Україні стабільно скорочується. Експерти вказують, що це викликано зниженням рентабельності виробництва через збільшення вартості їх змісту та проблеми з реалізацією за ефективною ціною через невисоку купівельну спроможність населення і обмежень з експорту, повідомляє Pro-Consulting.

Така тенденція характерна і для аналогічної галузі Євросоюзу. Однак причини зменшення поголів'я с/г тварин в Україні і Європи різні.

 Головними факторами, що змушують європейських фермерів зменшувати поголів'я тварин, є:

  • проведення політики зниження викидів фосфатів;
  • перехід на органічне виробництво;
  • непопулярність фермерства як бізнесу серед молодих людей.

Читайте  Яп Шеп: Ми платимо державі 8 тисяч євро за кожну «зайву» корову

«На ринку ЄС продукція тваринництва також знижується в ціні і падає рентабельність її виробництва. Це особливо відчутно б'є по аграріям «молодих» членів Союзу, таких як держави Прибалтики», — ідеться в повідомленні.

Однак «затовареність» тваринними продуктами характерна не для всіх регіонів світу. Наприклад, в Йорданії поголів'я худоби зростає, незважаючи на проблеми з пасовищами і кормами для нього. Значна кількість біженців з Сирії забезпечує зростання обсягу ринку. Та й сама Сирія, у міру стабілізації ситуації на її території, вже почала відновлювати своє тваринництво. Курс на нарощування поголів'я тварин також взяли Єгипет, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Росія.

В Україні є всі умови для успішного розвитку тваринницької галузі — багата кормова база, багаторічний досвід і недорога робоча сила. Основною перешкодою для зростання є обмежені можливості по збуту продукції. Зі збільшенням купівельної спроможності населення і розширенням експортного потоку ці обмеження будуть послаблюватися і тваринництво нашої країни отримає більше ринкового життєвого простору.

Нагадаємо, поголів'я ВРХ в Україні станом на 1 січня 2018 р. склало 3,530 млн голів, що на 4,1% менше, ніж на аналогічну дату 2017 р. Зменшилася також кількість кіз: на початок 2018 року їхнє поголів'я налічувало 582,1 тис. тварин. Стрімко скоротилосяся поголів'я кролів у господарствах усіх категорій. У січні 2018 року їх нараховували всього 4,773 млн особин, що на 3,4% менше, ніж у січні 2017 року. Натомість позитивний темп приросту зафіксували у розведенні овець: станом на 1 січня 2018 року їх було на 1,2 % більше, ніж попереднього року.

Виконано за допомогою Disqus