Ціни на яблука в Україні формує інтерес з боку експортерів

24 січня 2019 253 0
Ціни на яблука в Україні формує інтерес з боку експортерів

Початок сезону реалізації яблук характеризувався стрімким падінням ціни до 6-8 грн/кг, що більш ніж на 50% нижче за показник минулого сезону. Проте, деяким виробникам все ж вдавалося продавати за цінами значно вищими, приділяючи більше часу і уваги упаковці і маркетингу готової продукції. Про це повідомляє Kurkul.com спільно з Freshbot.info. 

До грудня 2018 р. ціни били всі можливі рекорди мінімального рівня і, нібито, давали відчуття величезного надлишку яблука на ринку.

Все виявилося зовсім не так. Як і припускали експерти FreshBot, ціна на яблука вищого гатунку (вищий сорт по-українськи), залишається досить високою за рахунок високого інтересу з боку експорту. Українське яблуко запитують і на Азіатському ринку і на Європейському. Такий правильний рух має підкріплюватися правильним і системним збутом, інакше — відсутність експортних продажів відверне увагу імпортерів.

Насправді ситуація на внутрішньому ринку дуже небезпечна.

Супермаркети (які контролюють зараз практично 80% продажів) мали можливість вибрати одну із стратегій продажу яблук в цьому сезоні:

продати багато дешево і з мінімальною маржею;

продати мало дорого і заробити.

Другим шляхом пішла більшість рітейлерів, цінники в яких не спускаються нижче 13-14 грн/кг на найдешевше яблуко і, найчастіше, більш 20 грн/кг на яблуко преміум сегменту, якість якого не значно відрізняється від звичайного.

Кілька мереж дотримується першого шляху, чесно дотримуючись стандартної націнки, що видно по ціні — 8-11 грн/кг.

Експерти занепокоєні фактом, що багато виробників, з нестандартними для експорту сортами яблук, чекають неіснуючого збуту і не продають яблуко на внутрішньому ринку, що зіграє в подальшому роль в стельові-плінтусний ціною.

Продовжуємо стежити за цінами з FreshBot:

Appstore

Google Play

Виконано за допомогою Disqus