На Полтавщині фермери тримають корів у холоді

9 лютого 2019 1495 0
Зимівля корів на свіжому повітрі
Kurkul.comЗимівля корів на свіжому повітрі

На фермі ПП «Агроекологія», що на Полтавщині, загартовують корів. Холодне утримання добре впливає на ВРХ, якщо на майданчиках для зимівлі створені певні умови. Про це повідомляє Agroday.com.ua.

Для захисту тварин у загонах від вітру використовують скирти соломи та вкладають її на землю. Важливо забезпечити напування худоби підігрітою водою та вчасну годівлю. У холодних умовах корови вкриваються довгим щільним шерстяним покривом.

Вплив загартовування на тварин позитивний. Якщо худоба перезимувала на свіжому повітрі, вона стає міцнішою, більш стійкою до хвороб, краще розвивається. У ясні дні корови можуть перебувати на сонці, а щоденні прогулянки допомагають розвитку м’язів.

Таку зимову систему утримання використовують більше для м’ясної худоби та молодняку всіх порід. На господарстві «Агроекологія», яка давно практикує холодну зимівлю для ВРХ, на загонах перебувають абердин-ангуські корови з молодняком віком від чотирьох місяців, телиці парувального віку й нетелі, в тому числі молочних порід. Ці групи тварин протягом кількох місяців не потребують постійного контакту з людиною: нетелям після підтвердження тільності близько півроку не проводять якихось особливих процедур. Те саме стосується й м’ясних корів, які вигодовують телят старшого віку.

Виконано за допомогою Disqus