Інноваційне обладнання для контролю за станом тварини

Корова на зв’язку: навіщо стежити за худобою через смартфон

Agrohub 14 березня 2018 591 0

Трекери для тварин зараз можуть майже все: розпізнавати чи захворіла тварина ще до того, як вона заразить інших, стежити за вагітними, регулювати раціон та аналізувати біометричні дані. Технології стрімко розвиваються, а компанії швидко впроваджують новинки на ринок.

Американський стартап HerdDogg перетворив кліпсу, що вставляється у вухо корови, в біометричний пристрій, який стежить за переміщеннями тварини, температурою тіла, активністю і передає дані на додаток у смартфоні. Інформацію з HerdDogg легко завантажити й інтегрувати у систему продуктивності.

«Коли керівництво ферми перейде до використання цієї програми, то швидкість впровадження технологій у сільське господарство буде зовсім іншою», — вважає керівник відділу досліджень і розробок концерну Bayer Адріан Персі.

«Фітнес-трекери» для домашньої худоби — це зовсім інший підхід до ведення сільського господарства. Адже крім моніторингу продуктивності, вони поліпшують якість життя тварин. Така інновація допомагає фермерам стежити за своїми «підопічними» в режимі реального часу і автоматично аналізувати дані. Трекери випускають у різних формах і розмірах — бірках, ошийниках, поясах, браслетах, кліпсах та чіпах.

Одним із перших трекер для тварин розробив індійський стартап StellApps у 2011 році. Це був натільний пристрій, що одягався на корову. Це обладнання здійсювало моніторинг стану тварини, передаючи дані на комп'ютер.

Ще однією новинкою став ірландський стартап Cainthus, що розробив софт для розпізнавання морд корів. Ця інновація отримала інвестиції від американської компанії Cargill. Технологія Cainthus ідентифікує корів за «рисами обличчя» за шість секунд і фіксує їх рух.

«Інформація про зовнішність тварини стає частиною математичного алгоритму, що поєднує зображення з аналізом раціону корови, її поведінки й робить висновок про стан здоров'я. Завдяки цьому фермер зможе приймати проактивні і прогностичні рішення для підвищення ефективності ферми й самопочуття тварин», — говорить один із засновників Cainthus Девід Хант.

Що цікаво, такими технологіями для спостереження за тваринами цікавляться світові техгіганти Google і Alibaba.

alt

Google також реалізував свій проект на голландській молочній фермі разом з компанією Connecterra, яка спеціалізується на виробництві машин для сільського господарства. Компанії розробили продукт Ida — знімний датчик, який працює на базі Google TensorFlow.

Програма аналізує поведінку корів і переводить її в показники здоров'я тварин. Ida може навіть передбачати проблеми з травленням і давати рекомендації щодо дієти тварини. В компанії Connecterra вважають, що Ida допоможе збільшити ефективність виробництва на 30 %.

Паралельно з трекерами розвивається відеоспостереження за тваринами, посилене штучним інтелектом. Компанія Alibaba вклала кілька десятків мільйонів доларів у локального виробника свинини Dekon і систему спостереження за свинями.

Відеомонітор ідентифікує знаки, нанесені татуюванням на тіло тварин. Базово система буде рахувати поголів'я, а в майбутньому у неї планують додати зняття показань інфрачервоними датчиками температури, стеження за руховою активністю, ідентифікацію кашлю або вереску порося, якого при годуванні придавила мати. Виробництво свинини у Китаї зараз дуже стрімко зростає і компанія очікує від проекту зниження витрат виробництва і більше «безпечної та смачної свинини».

«Оцифрування агроринку буде прискорюватися і розширюватися», — говорить Адріан Персі й називає це основною зміною в сільському господарстві.

*За матеріалами AgTech Farm Journal, Irish Times, Ethical Corporation, FarmWeek, HerdDogg

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою