Плюсові температури в лютому несуть великі ризики для озимих — науковці

18 лютого 2019 706 0
Плюсові температури в лютому несуть великі ризики для озимих — науковці

Плюсові середньодобові температури повітря, а також денні, які перевищують біологічний мінімум, і талий ґрунт можуть спровокувати передчасну активізацію певних фізіологічних процесів озимих культур, зокрема ріст витрат цукрів у рослинах і їх виснаження при виході з зими.

Про це повідомляють у Національній академії аграрних наук.

«Стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний. Рослини перебувають у стані зимового спокою, лише місцями у південних областях протягом останнього тижня відмічалося тимчасове відновлення вегетації», — ідеться в повідомленні.

На переважній частині території країни у метровому шарі грунту  за зимовим визначення запасів вологи містилося 135-175 мм і більше продуктивної вологи, місцями у західних областях грунт перезволожений, в окремих районах південних та східних областей вологозапаси становили від 80 до 120 мм продуктивної вологи.

Глибина промерзання грунту становить від 1 до 10 см.

За даними Інституту зрошуваного землеробства НААН, на посівах озимого ріпаку у центральних районах Херсонської області внаслідок жорсткої осінньої засухи зберігається зрідженість посівів до 40%.

Як інформує, Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААН, станом на 15 лютого вміст цукрів у вузлі кущіння у пшениці озимої в середньому становить 32,4%.

Вміст цукрів у вузлі кущіння в ячменю озимого — 32,6%. В окремих районах Сумської та Волинської областей відрощування пшениці озимої показало зрідженість слаборозвинених рослин від 11 до 20%. У Волинській області зрідженість 11-20% виявлено у 13% зразків  жита озимого.

Виконано за допомогою Disqus