АгроПолігон МХП: Озима пшениця у «Захід-Агро МХП»

АгроПолігон МХП: Озима пшениця у «Захід-Агро МХП» — з вологою пощастило, сходи очікуються дружні

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА» 17 жовтня 2018 503 0

Кипить робота у полях, осіння посівна у розпалі. Тож наш АгроПолігон намотує кілометри по країні, аби проінспектувати усі поля, за якими слідкуємо. 28 вересня нас зустрічала Львівщина. Тут, у Дрогобицькому районі, ми вже вдруге відвідали поле компанії «Захід-Агро МХП».

Уперше побували в гостях у господарства 17 серпня, коли проходила підготовка ґрунту до посівної. Цього разу ми застали безпосередньо сівбу. Правда, саме поле у 53,4 га, розташоване біля с. Рихтичі, вже на час нашого приїзду було засіяне. Сам процес ми встигли побачити лише на сусідньому полі. Однак, за словами Андрія Куриласа, агронома підприємства, технології тут застосовувались схожі.

Андрій Курилас, агроном  «Захід-Агро МХП»

«Загалом цього року плануємо засіяти озимою пшеницею 8 200 га. Це орієнтовно 18% у структурі сівозміни нашого господарства», — додав він.

Погляд від роботи сівалки відвести було важко, але все ж таки ми перейшли на «наше» поле. Щоб розпитати пана Андрія про те, що відбувалося на ньому за час від попереднього приїзду, та подивитися, в якому стані наразі посіви.

Нагадаємо, що попередником тут був озимий ріпак, який зібрали 8 липня. Після того було проведено цілий комплекс робіт — і розпушування, і лущення стерні, і підживлення. Як того разу повідомив нам Андрій Курилас, сіяти планували 4 вересня. Однак у плани втрутилася погода.

«Через опади ми не змогли вчасно вийти у поле. Розпочали сіяти озиму пшеницю 1 вересня, але з 10 вересня було заплановано сіяти озимий ячмінь. То вирішили все-таки перерватись і переключились на ячмінь. А далі вже продовжили сіяти пшеницю. Зокрема, на цьому полі сівбу було проведено 19 вересня», — пояснив агроном.

І додав, що іще 1 вересня провели тут оранку на глибину 25 см 7-корпусним плугом Gregoire Besson з трактором Fendt 936. А пізніше 2 культивації — одну для закриття вологи, застосувавши Fendt із агрегатом-компактоматом з шириною захвату 9 м. Другу — передпосівну, тим самим агрегатом на глибину 2-3 см.

Посівний комплекс Horsch 9DC

Посіяли пшеницю сорту Румор посівним комплексом Horsch 9DC з нормою висіву 4,5 млн/га і шириною міжряддя 15 см. Разом із сівбою вносили діамофоску 9:25:25 у нормі 120 кг/га. Насіннєвий матеріал був протруєний трикомпонентним фунгіцидом Віал Тріо у нормі 1,25 л/т та 2-компонентним інсектицидом Табу Нео в нормі 0,6 л/т, з додаванням стимулятора росту Вітазим у нормі 0,7 л/т. За словам Андрія Куриласа, протруювальну підготовку насіння компанія проводить на власному заводі: мають для цього машину Willy Niklas, а також комплекс сортування й очищення зерна від «Фадєєв Агро».

Що стосується вибору сорту, то в господарстві його вже сіють третій рік. Румор — це сорт селекції компанії Strube. В «Захід-Агро МХП» щоразу мають по ньому хорошу врожайність — 9 т/га.

На поверхні ґрунту сходів пшениці ще видно не було, але ми не втримались і разом з агрономом розкопали рядок, аби поглянути, що ж там відбувається з насінням.

«Фактично за вересень у нас тут випало десь 70 мм опадів. Вологи достатньо, сподіваємося на дружні сходи. Бачимо, що пшениця вже починає проростати і за кілька днів шильця з’являться на поверхні ґрунту», — поділився Андрій Курилас, обстежуючи посіви.


В розкопаному «ярочку» було видно, що насіння вже гарно проросло, паростки майже досягли поверхні. Правда, натрапили ми і на дротяника. За словами агронома, цей шкідник тут і справді становить проблему.

«Ми завжди використовуємо інсектицидний протруйник. Тому що в нашому регіоні є багато ґрунтових шкідників, зокрема, це дротяники і совки. Крім того, ми ще плануємо посходово, коли озима пшениця досягне фази трьох листків — початку кущення, додатково застосувати інсектицид. А ще будемо слідкувати і в разі масових сходів бур’янів застосуємо гербіцид. Взагалі по осені ми завжди планово проводимо інсектицидно-гербіцидну обробку, щоб навесні отримати чисті посіви. Аби підживляти культуру, а не бур’яни», — зазначив Андрій Курилас.

Отже, зерно у землю кинуте, у нього починається «активне життя». А ми тепер приїжджатимемо сюди, аби побачити кожен важливий його етап. Наступного разу, найімовірніше, дізнаватимемось, як посіви входять у зиму. Залишайтеся з нами!

© Алла Гусарова, Kurkul.com, 2018 р. 

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою