Експерт повідомив чому за кордоном не хочуть купувати український мед

22 лютого 2019 1625 0
Експерт повідомив чому за кордоном не хочуть купувати український мед
pixabay.com

Головна проблема експорту українського меду — відсутність просування продукції. Також українці не інвестують в маркетинг та імідж вітчизняного меді. Таку думку висловив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй cторінці у Facebook.

Він зазначає, що на Близькому Сході імпортери навіть не хочуть чути про український мед. Він назвав основні причини небажання купувати мед в Україні та одразу ж спростував їх:

  • Чутки про перекупку китайського меду та продаж як українського.

Він запевняє, що Україна не імпортує китайський мед і ніколи цього не робила.

«Дуже легко пояснити, чому брешуть турки — бо вони самі постійно збільшують імпорт українського меду (в 2,5 рази за 5 років зросли закупки). Туреччина входить взагалі в шістку основних імпортерів меду з України — зрозуміло, що вони самі його міксують та продають на Близький Схід, і дуже бояться, щоб місцеві імпортери не вийшли напряму на постачальників», — вважає Андрій Ярмак.

  •  Український мед кристалізується.

Він зазначає, що в Україні також є виробники, які можуть постачати мед декристалізований та пастерізований.

  • Нетиповий смак меду для місцевого споживача.

За його словами, смак меду, до якого звикли на Близькому Сході — це смак українського гречаного меду.

«Тобто мед повинен бути трошки різким на смак. Тому вони його міксують та додають спеції. Але український мед є надзвичайно зручним для міксів, як говорять нам імпортери з ЄС», — говорить Андрій Ярмак.

  • Український мед надто дорогий — дорожчий за інші.

За його словами, український мед є одним з найдешевших у світі — на рівні з продукцією з Індії.

  • Український мед має дуже низку якість.

 «Якість українського меду підтверджується географією експорту: лідери: Німеччина, Польща, США, Бельгія. Це найвибагливіші країни щодо якості меду, і вони купують 66% українського меду. А Близький Схід вже смакує наш мед через німецьких, турецьких та інших постачальників, не здогадуючись про це», — переконаний він.

Виконано за допомогою Disqus