Внесення гербіцидів збільшує урожайність коренеплодів на третину — НААН

13 березня 2019 43 0
Внесення гербіцидів збільшує урожайність коренеплодів на третину — НААН
agro-semena.com.ua

Внесення гербіциду та розпушування ґрунту суттєво знижує забур‘яненість культур і здатне збільшити урожайність коренеплодів на третину. Про це йдеться в звіті про виконання програми наукових досліджень «Новітні системи землеробства і землекористування». Повідомляє прес-служба НААН.

Науковці рекомендують застосовувати оригінальні гербіциди дробним (різностроковим) методом внесення. Це дозволить контролювати появу бур’янів на 88-95% і знизить їх насіннєву продуктивність. Прибуток урожаю може сягнути 9,3 тис. грн/га.

Щоб збільшити урожайність кормових буряків удосконалено комбіновану систему захисту від бур’янів. Вона включає міжрядне розпушування ґрунту та внесення гербіциду бетанальної групи. Забур’янення знижується на 85,6%, урожайність коренеплодів збільшується на 27,8%. Чистий прибуток при цьому — 42,7 тис. грн/га.

Довідково: Протягом 2018 р. над програмою наукових досліджень працювали Черкаська ДСГДС ННЦ «ІЗ НААН», Інститут сільського господарства Полісся, Інститут кормів і сільського господарства Поділля, Прикарпатська ДСГДС ІЗКР НААН, Полтавська ДСГДС ім.Вавилова, Інститут землеробства.

Виконано за допомогою Disqus